آدرس ایمیل : رمز عبور : رمز عبورم را فراموش كرده ام ؟ جهت عضویت در سایت کلیک نمائید
Professional Website Development Services, Web hosting,  Domain Registration
IRIran Network Inc
امروز چهارشنبه  ۵ تير ۱۳۹۸
جستجو در اخبار:چگونه سرعت اجراي برنامه‌ها در ويندوز XP را افزايش دهيم؟
[ ۱۳۸۹/۷/۸ ] Print Bookmark and Share

مسلم عزتي - کارشناس مهندسي نرم‌افزار - در گفت‌وگو با خبرنگار فن‌آوري اطلاعات خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، درباره چگونگي افزايش سرعت اجراي برنامه‌ها در ويندوز XP ، اظهار كرد: هر برنامه‌اي براي اجرا به حافظه (منظور، حافظه اصلي RAM و در اختيار داشتن CPU است) نياز دارد.

وي ادامه داد: سيستم عامل XP يک سيستم عامل چند برنامگي مبتني بر تقسيم زمان CPU بين برنامه‌ها بوده که بديهي است هر چه تعداد برنامه‌ها در RAM کم باشد زمان اختصاصي براي هر برنامه بيش‌تر مي‌شود و برنامه‌ها زودتر به اتمام مي‌رسند.

عزتي تصريح کرد: هدف ما براي افزايش سرعت اجراي برنامه‌ها در ويندوز XP، کم کردن مقدار برنامه‌هاي غيرضروري در RAM است، به طوري که بتوان سرعت اجراي برنامه‌ها را افزايش داده و در عين حال کارايي XP را حفظ کرد که سيستم عامل XP به طور خودکار امکاناتي را براي اين منظور فراهم کرده است.

اين کارشناس تصريح كرد: براي انجام اين کار برروي My Computer کليک راست کرده و گزينه Properties را انتخاب مي‌کنيم و در صفحه ظاهر شده برروي برگه Advanced کليک کرده و در قسمت Performance برروي دکمه Settings کليک مي‌كنيم كه صفحه‌اي با نام Performance Options باز مي‌شود که در آن برروي Adjust for best Performance کليک مي‌کنيم، البته مي‌توانيم به‌صورت دلخواه برنامه‌ها را با تيک زدن اضافه يا حذف، سپس OK را کليک کرد.

وي ادامه داد: با انجام اين اقدام خواهيد ديد که محيط کاري زيبايي نداريد ولي سرعت آن به مراتب بيش‌تر از قبل است اما باز هم مي‌توان به‌صورت افراطي برنامه‌هاي ديگري را که خودمان چه به‌صورت ناخواسته و چه خواسته نصب کرده‌ايم و آن برنامه‌ها در زمان شروع ويندوز بي‌دليل خود را در حافظه بار مي‌کنند و از سرعت سيستم مي‌کاهند، حذف کنيم.

عزتي گفت: براي انجام اين کار Run را اجرا کرده و در آن msconfig را تايپ و اجرا مي‌کنيم؛ در صفحه ظاهر شده بر روي برگه Startup کليک کرده و اسم برنامه‌هايي که نمي‌خواهيم اجرا شوند را با برداشتن تيک کنار آن‌ها، حذف مي‌کنيم.


منبع : ایسنا


پر بیننده‌ترین اخبار IRIran.net
امكان دريافت ريزمكالمات تلفن همراه از طريق اينترنت [ ۱۳۸۶/۸/۱۶ ]
مشترکان شركت ارتباطات سيار مي‌توانند با مراجعه به شعب 38 گانه‌ي دفاتر امور مشتركان در سراسر كشور نسبت به تكميل فرم مربوطه و دريافت كد شناسايي مخصوص براي استفاده از خدمات الكترونيكي از جمله دريافت ريز مكالمات تلفن همراه اقدام كنند... مشروح خبر

با طراحي نرم‌افزار تشخيص بر خط كلمات فارسي امكان استفاده از قلم نوري براي ارسال پيام‌هاي فارسي تلفن همراه در كشور فراهم شد [ ۱۳۸۶/۱۲/۶ ]
نرم‌افزار تشخيص بر خط كلمات فارسي با قابليت پياده سازي بر روي تلفن همراه در دانشكده مهندسي كامپيوتر و فن‌آوري اطلاعات دانشگاه صنعتي امير كبير طراحي شد... مشروح خبر

سامسونگ خروج از ایران را تکذیب کرد [ ۱۳۸۹/۹/۱۷ ]
در پي تغيير دفتر مركز شركت كره اي سامسونگ از تهران به دبي، كه به گفته آگاهان در پي فشارها و اجراي سياست هاي يكجانبه تحريم هاي آمريكا عليه ايران صورت گرفته، روابط عمومي اين شركت ضمن ارايه توضيحاتي در اين خصوص از ادامه فعاليت سامسونگ در ايران خبر داد. مشروح خبرتلفن فروش : ۶۶۷۱۳۷۵۱
۶۶۷۱۴۶۸۱

ساعت پاسخ گویی تلفنی : ۹ الی ۱۷

صفحه اصلی | ثبت دامنه | ميزباني وب | طراحی وب | تجارت الكترونيك | تماس با ما | درباره ما

Copyright © 2005-2019 IRIran, All rights reserved world wide.

پایگاه جامع خبری آی آر ایران