آدرس ایمیل : رمز عبور : رمز عبورم را فراموش كرده ام ؟ جهت عضویت در سایت کلیک نمائید
Professional Website Development Services, Web hosting,  Domain Registration
IRIran Network Inc
امروز سه شنبه  ۲۵ تير ۱۳۹۸


راهنمای شروع کار میزبانی وب

هنگامی كه سفارش شما دریافت می شود، ما مشغول راه اندازی اكانت میزبانی وب شما می شویم. ظرف دوساعت اكانت میزبانی وب شما آماده استفاده خواهد بود. در این هنگام یك ای میل خوش آمد گویی شامل همه اطلاعات لازم برای شروع كار ( نام كاربری، كلمه عبور، اطلاعات DNS، و غیره) برایتان ارسال می شود. گامهای زیر كارهایی كه باید پس از آن انجام دهید را بیان می كند:

 

 

گام اول - تنظیم نام دامنه

اگر از قبل یك اسم دامنه دارید، باید تنظیمات DNS(Domain Name Server) آن را مطابق آن چه در ایمیل خوش آمد گویی دریافت كرده اید تغییر دهید. مثلا:

Nameserver 1: ns1.IRIran.net     IP: 64.191.72.72     <- Primary
Nameserver 2:
ns2.IRIran.net     IP: 64.191.72.73

تذكر : در این مثال فرض شده كه شما روی سرور  RB.IRIran.net ما هستید. برای معلوم كردن این كه اكانت شما واقعا روی كدام سرور قرار دارد و nameserver های شما باید چگونه تنظیم شوند، لطفا به همان ایمیل مراجعه كنید. اگر نام دامنه تان را از طریق ما ثبت كرده باشید ترتیب این كارها داده شده است... در غیر این صورت باید خودتان این كار را از طریق جایی كه این نام دامنه را ثبت كرده اید انجام دهید. برای راهنمایی دقیق درباره تغییر تنظیمات DNS اسم دامنه تان با پشتیبانی فنی ما تماس حاصل نمایید.

بعد از این كه این تغییرات DNS را انجام دادید، از 24 الی 72 ساعت (یك تا سه روز) طول خواهد كشید تا اثر آن مشاهده شود (و اسم دامنه شما قابل دسترس برای عموم باشد). در این هنگام اسم دامنه شما به سرور ما و اكانت میزبانی جدیدتان در آن جا اشاره خواهد كرد.

 

 

گام دوم - به كنترل پنل تان login  كنید

برای كارهایی از قبیل دیدن آمار بازدیدكنندگان سایت، راه اندازی آدرس های ایمیل، پایگاه داده هایMySQL و ... لازم است به كنترل پنل تان login كنید. برای دسترسی به كنترل پنل تان آدرس زیر را در مرورگرتان وارد كنید:

http://yourcompany.com:2082

سپس نام كاربری و رمز عبور را وارد كنید ( كه در نامه خوش آمد گویی موجودند)

پیش از موثر شدن تغییرات DNS در نام دامنه

لینك بالا تا پیش از آن كه اسم دامنه شما به سرورهای ما اشاره كند كار نمی كند. تا آن هنگام می توانید از طریق آدرس IP مربوط به primary nameserver تان ( كه این هم در همان ایمیل موجود است) به كنترل پنل تان login كنید. مثلا:

http://64.191.72.72:2082

نكته: در این مثال فرض شده است primary nameserver تان NS1.IRIran.net است (مانند گام اول). حتما در آن ایمیل چك كنید كه اكانت شما روی كدام سرور قرار دارد، و آدرس  IP مربوط به primary nameserevr تان چیست.

 

 

گام سوم - آدرس(های) ایمیل را راه اندازی كنید

هنگامی كه به كنترل پنل تان login كردید، احتمالا می خواهید دست كم یك آدرس ایمیل راه اندازی كنید.

فوروارد كردن ایمیل

اگر می خواهید همه ایمیل های دریافتی به یك آدرس دیگر (مثلا آدرس ایمیلی كه در yahoo دارید) ارسال شوند، كافی است آن آدرس را به عنوان Default Address تان (كه ابزاری در بخش مدیریت ایمیل كنترل پنل است) قرار دهید. به این ترتیب هر ایمیلی كه به نشانی  'anything'@yourdomain.com فرستاده شود به طور خود كار و بلافاصله به آن ایمیل دیگرتان ارسال خواهد شد. اگر می خواهید بعضی از ایمیل های دریافتی تان به یك نشانی و بقیه ایمیل ها به نشانی دیگری forward شود باید از ابزار Email Forwarders در كنترل پنل استفاده كنید.

اكانت های ایمیل (اكانت های POP3)

اگر می خواهید یك آدرس ایمیل جدید با اكانتی مجزا (یعنی یك صندوق پست الكترونیكی، كه به آن اكانت POP3 می گویند) ایجاد كنید باید از ابزار Add / Del Email Accounts در كنترل پنل  تان استفاده كنید. در آنجا می توانید اكانت های ایمیل POP3 اضافه كنید، و برای هر كدام یك رمز عبور مجزا بگذارید. پس از آن می توانید در برنامه های ایمیلتان (مثلا Outlook, Outlook Express, etc) تنظیمات لازم برای دریافت ایمیلهای این اكانت های جدید را انجام دهید.

مثلا فرض كنید اكانت میزبانی جدید شما yourcompany.com است و در این اكانت یك نشانی ایمیل به نام you@yourcompany.com ساخته اید كه رمز عبور آن yourpass است. جزییات لازم برای راه اندازی اكانت(های) ایمیل تان از قرار زیر است:

Account name: you@yourcompany.com
Password:
yourpass
Incoming POP3:
mail.yourcompany.com
Outgoing SMTP:
mail.yourcompany.com

برای راهنمایی دقیق تر با پشتیبانی فنی ما تماس حاصل نمایید.

 

 

گام چهارم - فایلها/وب سایتتان را آپلود كنید

هنگامی كه اسم دامنه شما فعال شد، می توانید وب سایت و فایل هایتان را به كمك یك برنامه FTP (File Transfer Protocol) مثل WS_FTP به اكانت خود آپ لود كنید. اگر برنامه FTP ندارید می توانید یك نسخه مجانی از برنامه WS_FTP را دانلود كنید. این برنامه یكی از پرطرفدارترین برنامه های FTP است و از اینجا قابل دانلود است.

Microsoft FrontPage

اگر از FrontPage برای ساختن وب سایت خود استفاده می كنید دیگر نیازی به برنامه FTP ندارید. كافی است با استفاده از نام كاربر و رمز عبوری كه در ایمیل خوش آمد گویی به شما داده شده قابلیت Publish فرانت پیج را برای آپ لود كردن وب سایت به اكانت میزبانی خود به كار برید.

پیش از فعال شدن اسم دامنه

یك راه دیگر آپ لود كردن فایل ها به اكانت میزبانی استفاده از ابزار File Manager در كنترل پنل تان است. در واقع این كار را می توان حتی پیش از فعال شدن نام دامنه هم انجام داد؛ به این ترتیب وب سایت شما قبل از فعال شدن نام دامنه هم فعال خواهد بود. برای دیدن اطلاعات بیشتر درباره استفاده از File Manager و دیگر ابزار موجود در كنترل پنل، راهنمای كنترل پنل ما را ببینید.

 

 

گام پنجم - مشاهده فایل ها/وب سایت خود پیش از فعال شدن اسم دامنه

ممكن است بخواهید قبل از فعال شدن نام دامنه وب سایت تان را ببینید تا مطمئن شوید وب سایتتان دقیقا همان طور است كه باید باشد. بلافاصله بعد از آپ لود فایل ها و حتی پیش از فعال شدن نام دامنه تان می توانید از طریق لینك زیر وب سایت خود را مشاهده كنید:

http://IPaddress/~username

كه در آن IPaddress همان primary nameserver IP address است كه در ایمیل خوش آمد گویی به شما داده شده، و username هم همان نام كاربری است كه در آن ایمیل آمده است. پس برای مثال، اگر آدرس IP شما 12.123.12.123 بود و نام كاربری شما هم “youracct”بود، كافی است در مرورگرتان آدرس زیر را تایپ كنید:

http://12.123.12.123/~youracct

اگر خواستید یك صفحه خاص در وب سایتتان، مثلا contactus.html را ببینید، باید چنین آدرسی را تایپ كنید:

http://12.123.12.123/~youracct/contactus.html

و البته معلوم است كه باید پیش از این وب سایتتان را آپ لود كرده باشید تا بتوانید صفحات مورد نظر را ببینید... و خاطرتان هست كه كار آپ لود را می توانستید از طریق كنترل پنل تان هم انجام دهید.

 تبریك می گوییم!

 با كامل كردن گامهای بالا حالا شما نام دامنه تان را تنظیم و فعال كرده اید، اكانت های ایمیل راه اندازی كرده اید و وب سایت خود را به اكانت میزبانی تان آپ لود كرده اید.

حالا وب سایت تان راه افتاده است!

اگر پرسشی دارید، یا چیزی برایتان مبهم است، لطفا به صفحه پشتیبانی فنی ما مراجعه كنید. در آنجا می توانید راهنمایی هایی در زمینه های مختلف پیدا كنید، مسایل مربوط به پشتیبانی را با تیم پشتیبانی  ما در میان بگذارید، یا درباره كنترل پنل تان بیشتر بیاموزید.تلفن فروش : ۶۶۷۱۳۷۵۱
۶۶۷۱۴۶۸۱

ساعت پاسخ گویی تلفنی : ۹ الی ۱۷

صفحه اصلی | ثبت دامنه | ميزباني وب | طراحی وب | تجارت الكترونيك | تماس با ما | درباره ما

Copyright © 2005-2019 IRIran, All rights reserved world wide.

پایگاه جامع خبری آی آر ایران