آدرس ایمیل : رمز عبور : رمز عبورم را فراموش كرده ام ؟ جهت عضویت در سایت کلیک نمائید
Professional Website Development Services, Web hosting,  Domain Registration
IRIran Network Inc
امروز سه شنبه  ۲۵ تير ۱۳۹۸


سوالات متداول سوالات متداول مربوط به نام های دامنه (Domain Names)

چگونه مي توانم يك وب سايت داشته باشم؟
منظور از نام دامنه (Domain) چيست؟
منظور از پسوند چيست ؟>براي داشتن يك وب سايت كافيست تا يك نام مناسب و يك پسوند مناسب براي وب سايت خود انتخاب نماييد و پس از آن، توسط جستجوگر نام دامنه وب سايت IRIran از موجوديت آن با خبر شويد، منظور از موجوديت اين است كه آيا كسي قبل از شما اين نام را انتخاب نموده است يا نه.
پس از انتخاب نام و پسوند مناسب براي وب سايتتان مي بايست يك فضاي وب مناسب براي آن انتخاب نماييد. پس از اين انتخاب ها خريد خود را نهايي كنيد. وب سايت ما امكان پرداخت هاي مختلف را به شما مي دهد، كه مي توانيد از بخش روش هاي پرداخت شاهد آنها باشيد.دامنه همان نام وب سايت شما مي باشد، كه هر كس با تايپ اين نام در مرورگر اينترنتي خود مي تواند شاهد وب سايت شما باشد.
سيستم نام دامنه (DNS) کاربران را در يافتن راه خود گرداگرد اينترنت ياری می‌نمايد.  هر کامپيوتر روی اينترنت دارای يک آدرس است.  اين آدرس که مشابه شماره تلفن می‌باشد، رشته‌ای نسبتاً پيچيده از اعداد است که به آن آدرس IP می‌گويند (IP مخفف پروتوکول اينترنت يا Internet Protocol است.)
به ياد داشتن اين آدرس برای همه دشوار است.  سيستم نام دامنه، اين دشواری را با استفاده از يک نام که مجموعه‌ای از حروف آشنا می‌باشد به جای آدرس IP حل می‌کند.  مثلاً، به جای وارد کردن آدرس 66.218.71.91، می توانيد نام www.yahoo.com را وارد نمائيد.  سيستم نام دامنه، وسيله‌ايست که حفظ کردن و به خاطر سپردن آدرس‌های اينترنتی را آسان می‌سازد.براي نام هاي دامنه پسوند هاي مختلفي ايجاد گرديده است كه آنها را به نوع كار و يا كشور خاصي نسبت مي دهد. بطور مثال پسوند com براي شركت ها و گرفته شده از Company مي باشد، net براي شبكه ها و گرفته شده از Network است و ir گرفته شده از نام كشور عزيزمان Iran مي باشد و شما مي توانيد پسوند دامنه خود را با توجه به نوع فعاليت خود انتخاب نماييد.در صورتیکه پاسخ خود را در سوالات مطرح شده دریافت ننمودید از طریق فرم زیر سوال خود را مطرح نمائید:

موضوع :
جنسیت :     
نام و نام خانوادگی :
آدرس پست الکترونیکی :
تلفن :
فکس :
متن شما :
عدد تصویر مقابل : این عدد را در باکس کناری وارد نمائیدتلفن فروش : ۶۶۷۱۳۷۵۱
۶۶۷۱۴۶۸۱

ساعت پاسخ گویی تلفنی : ۹ الی ۱۷

صفحه اصلی | ثبت دامنه | ميزباني وب | طراحی وب | تجارت الكترونيك | تماس با ما | درباره ما

Copyright © 2005-2019 IRIran, All rights reserved world wide.

پایگاه جامع خبری آی آر ایران