آدرس ایمیل : رمز عبور : رمز عبورم را فراموش كرده ام ؟ جهت عضویت در سایت کلیک نمائید
Professional Website Development Services, Web hosting,  Domain Registration
IRIran Network Inc
امروز چهارشنبه  ۲۹ خرداد ۱۳۹۸


وایمکس به روایت سه شرکت ایرانی
[ ۱۳۸۹/۳/۲۶ ] Print

مقالات » اینترنت و شبکه » وایمکس به روایت سه شرکت ایرانی


علاوه بر پرداخت هزینه سرویس‌ها شما باید برای استفاده از وایمکس هزینه نصب و راه‌اندازی اولیه هم بپردازید که رقم آن برای شرکت‌های مختلف کاملا متفاوت است. هزینه مودم وایمکس را هم حساب کنید. این مودم‌ها در 2 نوع فضای باز (Outdoor) و داخلی (indoor) توسط شرکت‌ها ارائه می‌شوند. نوع فضای باز برای مکان‌هایی که به دلیل فشردگی ساختمان‌ها فرکانس در آنها ضعیف‌تر است، پیشنهاد می‌شود و روی پشت بام نصب می‌شود. این نوع مودم به خاطر قرار گرفتن در ارتفاع بالا گیرندگی بهتری دارد اما جابه‌جایی آن دیگر غیرممکن است. مودم های داخلی که همراه شما هستند توسط شما در نقطه‌ای که به اصطلاح آنتن‌دهی بهتری دارند، قرار می‌گیرند. از مجموع این 3 شرکت دو تای آنها مودم را به شما می‌فروشند و شرکت داتک مودم را به صورت امانی در اختیار شما قرار می‌دهد. علاوه بر این یادتان باشد که محدودیت 128 کیلوبیت بر ثانیه در این سرویس هم برای کاربران خانگی وجود دارد.

*داتک

این شرکت دو نوع سرویس به صورت اختصاصی و اشتراکی ارائه می‌کند. به گفته مرکز اطلاعات داتک سرویس‌های اشتراکی به نسبت 6 به 1 Share می‌شود. داتک تنها مودم فضای باز را با پرداخت 3 میلیون ریال به صورت امانی در اختیار کاربر قرار می‌دهد. هر چند در آخرین تماس با مرکز اطلاعات اعلام شد که فعلا این شرکت مودم برای ارائه به کاربران در اختیار ندارد و عملا امکان ارائه سرویس وایمکس به کاربران جدید تا رسیدن مودم‌های فضای باز جدید وجود ندارد.

*ایرانسل

ایرانسل برای ارائه سرویس وایمکس خود دو روش اعتباری و دائمی را انتخاب کرده است. در روش اعتباری نیازی نیست در پایان هر دوره قبض پرداخت کنید، بلکه در ابتدای هر ماه هزینه اینترنت آن ماه را پرداخت می‌کنید و با تمام شدن اعتبارتان سرویس اینترنت شما قطع می‌شود. در روش دائمی شما صورتحساب خود را در پایان یک دوره 2 ماهه پرداخت می‌کنید. در شیوه دائمی علاوه هزینه ماهانه باید در ابتدای گرفتن سرویس مورد نظر یک سپرده هم در نزد شرکت قرار دهید که- میزان استفاده کاربران دائمی از سرویس، نمی‌تواند از سقف اعتبار آنها، که معادل مبلغ سپرده اولیه است، بیشتر شود. در هر دو روش اعتباری و دائمی هم سرویس‌ها به 2 بخش پایه و نامحدود تقسیم می‌شود. در سرویس پایه شما بسته به نوع سرویس مقداری ترافیک رایگان دارید که در صورتی که دانلودتان بیشتر شود می‌توانید هزینه ترافیک اضافی را پرداخت کنید. اگر ترافیک مورد نیاز شما کمتر از یک گیگابایت است، می‌توانید از شیوه آزاد(هر مگابایت 100 ریال) استفاده کنید و اگر پیش بینی می‌کنید بیشتر از یک گیگابایت مصرف دارید می‌توانید بسته‌های افرایشی 1، 2، 3 و 5 گیگابایتی را بخرید.

ایرانسل مودم داخلی را به کاربران خود با قیمت 1100000 ریال و مودم‌های فضای باز را با قیمت 2200000 ریال به فروش می‌رساند. علاوه بر این 80 هزار ریال هم برای نصب و راه‌اندازی دریافت می‌شود. این نکته هم بدانید که تمامی سرویس‌های ایرانسل اشتراکی هستند.

*لایزر

شرکت لایزر برای ارائه خدمات وایمکس 3 نوع سرویس با عناوین wepsel، wepsel+ و Wepsel Special ارائه کرده است که پهنای باند ارائه شده در همه آنها یکی است. مرکز اطلاعات این شرکت تفاوت سرویس‌های Wepsel+ و Wepsel Special را که قیمت‌هایی گران‌تر از سرویس Wepsel دارند گارانتی خدمات و در اولویت قرار گرفتن کاربران این سرویس‌های گران‌تر برای پشتیبانی اعلام کرد.


منبع : آی تی ایران


مقالات » اینترنت و شبکه » وایمکس به روایت سه شرکت ایرانی


پر بیننده‌ترین مقالات مرتبط با اینترنت و شبکه
دامنه چیست ؟ [ ۱۳۸۷/۳/۳۰ ]
دامنه در حقيقت نام وب سايت شما مي باشد كه از دو قسمت نام و پسوند تشكيل شده است. پسوندهاي بين الملي رايج عبارتند از .com ، .net و .org كه داراي مصارف عمومي مي باشند ...متن کامل

پسوندهای عمومی (gTLD) [ ۱۳۸۷/۳/۳۱ ]
اين پسوند ها كه عبارتند از.com , .net , .org براي ثبت و استفاده عموم و هر نوع كاربري مجاز (قانوني) قابل استفاده مي باشند. ثبت اين دامنه ها از طريق شركتهايي با عنوان Registrar كه توسط ICANN معتبر اعلام شده اند يا نمايندگيهاي مجاز آنها امكان پذير مي باشد. هر چند دامنه هاي فوق هر يك از اختصارهايي براي منظور خاص اقتباس گرديده اند ...متن کامل

اعتیاد به اینترنت، موبایل و شاپاهولیسم [ ۱۳۸۷/۹/۳ ]
در قرن ۲۱ میلادی علاوه بر امراضی که عامل آن میکروب ها، ویروس ها و باکتری ها هستند بشر با بیماری هایی دست به گریبان خواهد شد که عامل آن تکنولوژی است. تا پیش از این شاید هیچ کس تصور نمی کرد که اینترنت، موبایل یا حتی خرید کردن عامل بیماری باشد اما در دنیای مدرن شاهد بروز بیماری های به اصطلاح تکنولوژیک خواهیم بود. برای مثال چین اولین کشوری خواهد بود که اعتیاد به اینترنت را یک بیماری قلمداد خواهد کرد. متن کاملتلفن فروش : ۶۶۷۱۳۷۵۱
۶۶۷۱۴۶۸۱

ساعت پاسخ گویی تلفنی : ۹ الی ۱۷

صفحه اصلی | ثبت دامنه | ميزباني وب | طراحی وب | تجارت الكترونيك | تماس با ما | درباره ما

Copyright © 2005-2019 IRIran, All rights reserved world wide.

پایگاه جامع خبری آی آر ایران